Signal Iduna

Signal Iduna jest dużą niemiecką grupą kapitałową specjalizującą się od początku swego istnienia we współpracy z rzemieślnikami oraz właścicielami małych i średnich firm. W roku 1906 rzemieślnicy, kupcy i drobni przedsiębiorcy z Hamburga założyli kasę chorych, z której powstała firma Nova. Jej członkowie z kolei w 1914 r. utworzyli kasę zapomogową, poprzedniczkę Towarzystwa Iduna Ubezpieczenia na Życie. Signal Versicherungen sięga swymi początkami roku 1907, kiedy to z inicjatywy rzemieślników z Dortmundu, powstała kasa zapomogowo-chorobowa. W 1999 r. Signal Versicherungen Dortmund oraz Iduna Nova Hamburg połączyły się, tworząc Grupę Signal Iduna Dortmund/Hamburg. Tak powstał koncern będący największym niemieckim ubezpieczycielem dla rzemiosła, zaliczający się do elitarnego grona dziesięciu największych firm na niemieckim rynku ubezpieczeniowym.

Signal Iduna obsługuje w tej chwili ponad 10 milionów klientów, a przedstawicielstwa i filie firmy znajdują się poza Niemcami w Irlandii, na Węgrzech i w Polsce.

Chociaż Signal Iduna stała się z biegiem czasu ubezpieczycielem uniwersalnym, to nadal specjalizuje się w ubezpieczeniach dla firm i grup zawodowych. Koncern powstawał z towarzystw ubezpieczeń wzajemnych, a więc organizacji o charakterze „samopomocowym”, ściśle związanych ze środowiskami przedsiębiorców. Dlatego Signal Iduna jest tak związana z klasą średnią, a zwłaszcza ze środowiskami rzemieślników, kupców i drobnych przedsiębiorców.

Grupa Signal Iduna zaczęła rozważać możliwość inwestycji w Polsce pod koniec roku 1997. W drugiej połowie roku 1999 otworzone zostało biuro w Warszawie.

Jesteśmy pewni, że Signal Iduna stanie się wkrótce firmą o ugruntowanej na polskim rynku renomie, ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, rzemiosła, sektora finansowego i klientów indywidualnych. Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta charakteryzowała się najwyższym poziomem produktów i usług. Nasze oferty przygotowujemy po przeprowadzeniu gruntownych badań i analiz polskiego oraz niemieckiego rynku ubezpieczeń. Doskonale wyszkoleni pracownicy służą klientom fachową radą i pomocą. Zawsze można na nas liczyć, bo filozofią Grupy Signal Iduna jest długoletnie partnerstwo.

Źródło: www.signal-iduna.pl